רחוב שבתאי פינת צור, עוד לפני יצחק שמיר ואריק שרון ז"למישהו היה במצב רוח מאוד מאוד "היי" אחרת קשה להבין למה התכוון המשורר [caption id="attachment_14715"

מישהו היה במצב רוח מאוד מאוד "היי" אחרת קשה להבין למה התכוון המשורר [caption id="attachment_14715" align="aligncenter" width="202"]שבתאי צור

שבתאי צור[/caption] [caption id="attachment_33045" align="alignright" width="135"]אריק שרון ז"ל אריק שרון ז"ל[/caption] [caption id="attachment_35277" align="alignleft" width="150"]יצחק שמיר ז"ל יצחק שמיר ז"ל[/caption] מידי מספר שנים צצה בעיר בדיחה חדשה. לפני כשנה, היה על סדר היום הציבורי באשקלון השתתפותו של, בני וקנין, בתכנית "המירוץ למיליון". השבוע התבשרנו על הבדיחה התורנית, רחוב על שם שבתאי צור, בסמוך ביתו. לפעמים אנשים, מרוב חנפנים ולקקנים שמסתובבים סביבם, מאבדים קשר עם המציאות ולא מבדילים בין בחירה טובה לבחירה פחות טובה או יותר מכך בדיחה שאפילו לא מצחיקה. אין ספק ששבתאי צור, הוא אדם הראוי לקרוא רחוב על שמו, שבתאי תרם במשך פעילותו הפוליטית והאזרחית במשך כ-30 שנה למען העיר, אך לי זה נראה מגוחך שאדם שעדיין חי מבקש שיקראו על שמו רחוב בסמוך לביתו. אף אדם לא הצליח לשבור את השיטה ולא להגיע לבית לעולמו. אין לי ספק ששבתאי צור, יזכה לרחוב על שמו בבוא היום.  אני לא רואה שום סיבה על בסיס השוויונות  שגם, בני וקנין, שתרם לא פחות ואף יותר, יבקש שיקראו על שמו רחוב בעודו בחיים, אלי דיין ורוני מהצרי, הרב אבוחצירא הלא הוא הבבא ברוך, שיחיו לשנים רבות וכיהנו כראשי ערים וכסגני ראשי ערים.  גם איתמר שמעוני יכול לבקש לקרוא ברחוב שהוא גר רחוב איתמר שמעוני. ברגע כשמשחררים את המושכות, העיר אשקלון תראה כבדיחה ארצית, העיר  תראה "כשכונה" שמחלקת שמות של רחובות על פי מפתח פוליטי. "סליחה אפה אתה גר "רחוב בני וקנין" זה לא ליד רחוב מהצרי? לא אתה מתבלבל זה בסמוך לרחוב איתמר". כך פחות או יותר יהיה אפשר לשאול במשרד הפנים למשל. שבתאי ידידי, כבוד ניתן לא נדרש, יש באישור הבקשה כשל רב מערכתי. עם אישור הבקשה ההזויה הזאת על ידי ראש העיר איתמר שמעוני, "ועדת שמות" שאמורה הייתה למנוע את הבדיחה שפעלה כפי שמצופה ממנה להרים את היד גם על דברים לא הגיוניים. שבתאי כנראה רוצה להיות הראשון בארץ שיכוון את חברי הממשלה שיבוא לראות את הנס לביתו על ידי לרשום בתוכנת waze "שבתאי צור" וישר יגיעו לביתו.  אפילו יצחק שמיר ז"ל לוחם המחתרות וראש ממשלה לשעבר ואריק שרון ז"ל לא זכו עדיין לקרוא על שם רחוב באשקלון. מר צור, קבל ממני עצת חינם, בקש את ביטול הבקשה עוד לפני העלאת האישור למועצת העיר, מקסימום יצחקו על הנושא שבוע שבועיים ויעטפו את הבדיחה בעיתון עם החלב ביום ראשון והנושא ישכח, אחרת הנושא יגיע לפתחו של בית המשפט ואין לי ספק שהעיתונות המקומית והארצית תחגוג על הנושא במשך חודשים עד ששבתאי צור, יבקש בעצמו לא לקרוא לרחוב על שמו. וטוב שעה אחת קודם.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה