נגרם לי נזק איך אני מקבל פיצוי? תשובות לשאלות נפוצות - מבצע "צוק איתן"בעקבות הירי על ישובי הדרום, בין היתר על העיר אשקלון, נערך מבצע "צוק איתן". מעבר לנזקים לרכוש, הירי

בעקבות הירי על ישובי הדרום, בין היתר על העיר אשקלון, נערך מבצע "צוק איתן". מעבר לנזקים לרכוש, הירי גרם גם לנזקים כלכליים (בגלל צמצום הפעילות הכלכלית) [caption id="attachment_38421" align="alignright" width="300"]עסקים באשקלון, איך אני מקבל פיצויים?

setImageBanner('fedc21ca-4cd5-4d46-9060-a9795d940037','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80,false,37984);

עסקים באשקלון, איך אני מקבל פיצויים?[/caption] מאת: מר צחי שביט – אבוהב, לשעבר מנהל קרן הפיצויים ברשות המסים והיום מנהל מחלקת קרן הפיצויים במשרד רו"ח ארצי, חיבה , אלמקייס, כהן - פתרונות מיסוי בע"מ. לצורך פיצוי על נזקים אלה, נקבעה "הוראת שעה" אשר מפרטת את הזכאים לפיצוי ואת דרכי הפיצוי האפשריות.
 • מהי תקופת הפיצוי? התקופה מתחילה ביום 8.7.2014 ומסתיימת נכון לעכשיו,ב- 31.8.2014 או בסיום המצב המיוחד בעורף לפי המוקדם.
 • מהי תקרת הפיצוי? תקרת הפיצוי 4 מיליון ₪ (גם למספר סניפים באזור).
 • מי זכאי לפיצוי? כל התושבים ובעלי העסקים באזור שהוגדר בטווח שבין 0-40 ק"מ מרצועת עזה (פורסמו שמות הישובים והמרחקים מן הרצועה) למעט רשימת סוגי ניזוקים שהוצאו מן הרשימה.
 • מהם סוגי הפיצוי? בעקרון נקבעו נוסחאות שנקראות "מסלולים ירוקים":
"מסלול מחזורים" – מסלול שבו נעשית השוואה בין המחזורים בתקופת הפיצוי לשנה קודמת. "מסלול שכר" - מסלול בו משולם פיצוי עבור שכר ששולם לעובד שנעדר בשל המצב הביטחוני. "מסלול הוצאות" – מסלול בו ניתן פיצוי על הוצאות מיוחדות שהוצאו.
 • "מסלול אדום" - הוכחת נזק פרטנית (ללא תקרה) ובה ניתן לכלול את כל סוגי הנזקים. חשוב: מסלול זה מיועד לתושבי הישובים בטווח 0-7 ק"מ מרצועת עזה ואזור התעשייה הדרומי באשקלון.
 • האם עסק חדש זכאי לפיצוי? על פי התקנות, עסק חדש לא זכאי לפיצוי (עסק שהחל את פעילתו בחודש יולי 2014).
 • בשנה שעברה הייתי עצמאי ועכשיו אני חברה, האם יש לזה משמעות? אם סוג העיסוק לא השתנה אין לכך משמעות. אם סוג העיסוק השתנה, תוכל להגיש תביעה כעסק חדש (המוגדר בתקנה).
 • יש לי שני סוגי פעילות בעסק איך אני מגיש תביעה? ניתן להגיש תביעה ויש לפצל את סוגי הפעילות והמחזורים בגין כל מסלול.
 • אני שכיר ועבדתי שעות נוספות רבות בגלל המבצע והמעסיק לא מוכן לשלם לי, מה עליי לעשות? על פי צו ההרחבה שנחתם על ידי שר הכלכלה, המעביד חייב לשלם לך את מלוא השכר, בין אם הוא מקבל פיצוי ובין אם לאו.
 • אני תושב אשקלון, אך עובד ברחובות ונעדרתי בשל המצב הביטחוני. האם אני זכאי לקבל שכר? אתה בהחלט זכאי לקבל שכר אם נעדרת בשל המצב הביטחוני והמעביד שלך זכאי לקבל פיצוי בגין השכר ששולם לך, על אף שהוא מחוץ ל- 40 ק"מ.
 • אני פרילאנסר שאמור לעבוד רק בטווח 40 ק"מ אך אני תושב רחובות, מה הדין? כאן תצטרך להגיש תביעה בדומה ל"מסלול מחזורים", אך תידרש להוכיח שכל הכנסותיך בתקופה היו נוצרו באזור המזכה בפיצוי ( תידרש רמת הוכחה גבוהה יותר).
 • אני בעל עסק באזור התעשייה הדרומי באשקלון באיזה מסלול אבחר? על מנת לענות לשאלה זו, חשוב לבדוק את מאפייני העסק וזאת כי ניתן להגיש באזור זה גם ב"מסלול אדום" שהוא מסלול הוכחת נזק פרטני, אך כאמור יש לבחון את מאפייני העסק (סוג העסק, מספר עובדים, האם פעילות עונתית).
 • במהלך חודש ינואר 2014 הכפלתי את פעילות העסק - האם אני זכאי לחישוב שונה? בעקרון לא קיים בהוראת השעה מנגנון של "מקדם צמיחה". אך ניתן במקרים מסוימים, לסטות מן הנוסחה וגם במקרה בו העסק מצוי באזור התעשייה הדרומי באשקלון ומבקש פיצוי על פי "מסלול אדום".
 • מה דין הפיצוי שאני מקבל ואיך אני מקבל אותו? הפיצוי הינו הכנסה מעסק וחייב להיות מוכנס לכלל ההכנסות. הפיצוי אינו חייב במע"מ. חשוב: רשות המיסים תנכה במקור 20% מס לפני העברת הפיצוי לחשבון הבנק, אלא אם כן לניזוק יש אישור בדבר ניכוי קטן או פטור מניכוי במקור.
עד כאן הצגנו בתמצית את עיקרי הוראת השעה ומקצת השאלות המתעוררות בעניין הפיצויים. זוהי סקירה בלבד ואין היא מהווה כל המלצה מקצועית, לאור מורכבות ההוראות והאפשרויות הרבות ועל מנת למקסם את הפיצוי המגיע, מומלץ ורצוי לפנות ליעוץ מקצועי מסודר. משרד ארצי, חיבה, אלמקייס, כהן- פתרונות מיסוי בע"מ עוסק במתן ייעוץ מקצועי וליווי הלקוח בהגשת התביעה לפיצוי על נזקים עקיפים או ישירים, שנגרמו לו במהלכו של מבצע "צוק איתן. על המשרד וצוות רואי החשבון המטפלים בעניין ניתן להתרשם באתר המשרד : WWW.AHEC-TAX.CO.IL משרד ארצי, חיבה, אלמקייס, כהן - פתרונות מיסוי בע"מ מאחל לתושבי הדרום חוסן ועמידה נחושה במערכה זו.  אנו נשמח לסייע ללקוחות שיצרו אתנו קשר ולהעניק מניסיוננו בתחום, בשרות אדיב ומקצועי.
ליצירת קשר וקבלת מידע רלבנטי בנושא ניתן לפנות לעו"ד נטלי הראל (טל' נייד 0575443455)  ולמר צבי צור (טל' נייד 0522629217) במשרד ברחוב צה"ל 4 ליד משרד גלובוס (מול אולמי המלך שלמה במגדל). נטלי וצבי יעמדו לשירותכם  לתיאום פגישה עם עובדי המשרד הבכירים שיתנו את הטיפול המקצועי והאדיב  ביותר בנושא זה .

כתבה פרסומית

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה