אין גינה אבל יש חיובי מיםלמרות שביטלו את הגינה המשותפת ולמרות שביטלו את השעון וצנרת המים לגינה, המשכיו הדיירים לקבל חיובים מתאגידי המים

ועדי בתים משותפים בבנייני דירות באשקלון ביקשו לבטל את הגינה, על מנת לצמצם את ההוצאות ובעיקר את מרכיב ההוצאה המשותפת בגין צריכת מים, עבור הגינה בחזית הבניין.

לצורך כך הזמינו הדיירים אנשי מקצוע וביטלו צנרת ושעון בתאום עם תאגיד המים באשקלון.

התושבים נדהמו לכלות, כי למרות שאין צנרת ואין גינה, הם ממשיכים לקבל חיובים עבור צריכה משותפת. התושבים ונציגיהם פנו בעקבות כך לתאגיד המים ולגורמים נוספים, אולם ללא הועיל.

 גינה משותפת

לנוכח ההתעלמות מפניותיהם החליטו נציגות הדיירים והתושבים לפנות לקבלת סיוע ממשרדו של איציק נפש, יו"ר הרשות להגנת הצרכן בהסתדרות באשקלון, נפש בחן את כל המסמכים והאישורים הנלווים והחליט לפנות לתאגיד בדרישה להפסיק את החיובים עבור הצריכה המשותפת ולהשיב ת כספי הדיירים אשר נגבו שלא כדין לכאורה. נפש מציין, שמדובר בבתים משותפים שכל בניין מאכלס עשרות בתי אב בשכונות שמורכבות מקשיי יום ומובטלים.

בינתיים, בעקבות פנייתו של איציק נפש, הופסקה גביית הצריכה המשותפת וכעת על הפרק, השבת הסכם לדיירים באמצעות זיכוי חשבונם העתידי. נפש מציין, כי משרדו ימשיך להיאבק בתאגידי המים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה