ביממות האחרונות: גל של הפקדות ואישורי תכניות לבנייה למגוריםמעל ל-20 אלף דירות ייבנו באשקלון, אור עקיבא, נס ציונה, ראשון לציון ואור יהודה, על פי התוכניות שהופקדו היום ואתמול. מתוך אתר גלובס- NRG

גל של אישורים והפקדות תכניות בנייה למגורים נרשם בימים האחרונים, בהליכי תכנון שקודמו באופן מזורז במסגרת הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל).

אתמול והיום (ג') הופקדו או נחתמו לקראת הפקדה בוועדה, האמונה על קידומן ואישורן המהיר של תכניות לבנייה, תכניות לבניית כעשרים אלף יחידות דיור באזורים שונים ברחבי הארץ. זאת, כחלק ממאמצי הממשלה להגדיל את היצע הדיור המתוכנן, לנוכח משבר הדיור הקיים בשוק. במסגרת התכנית הגדולה ביותר, שעל הפקדתה פורסם אתמול, עתידות להיבנות 11 אלף יחידות דיור על שטח של 4,300 דונמים בצפון-מזרח אשקלון, בפרויקט המתאפיין בצפיפות בנייה גבוהה ויגדיל את אוכלוסייתה של העיר הדרומית באופן ניכר. במקביל, העירייה ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מנהלים מגעים באשר לחתימת הסכמי גג עתידיים.

במפגש שערכו היום שר האוצר משה כחלון ובכירי משרדו עם מומחים מ"המרכז לחקר העיר והאזור" בטכניון, התייחס כחלון לצעדי הממשלה להגדלת מלאי הדירות המתוכננות והמשווקות: "הממשלה הגדירה את פתרון משבר הדיור הלאומי כיעד המרכזי שלה ואנחנו מתכוונים להשקיע את כל המשאבים הנדרשים בכדי לפתור אותו. תוך חודשיים וחצי הפסקנו את הספסור בקרקעות ולאחר שנים רבות אנחנו מכניסים את היד עמוק לכיס בכדי לפתור את המשבר. המשבר הוא כל כך עמוק שאי אפשר לפתור אותו רק באמצעות רגולציה, צריך להשקיע משאבים".

כחלון הוסיף כי "חייבים להעלות את הפריון של העובדים בענף הבניה שלא עלה כבר עשרות שנים. השילוב של כל הגורמים במשרד האוצר היום הוא שילוב מנצח".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה