לשכת שמאי המקרקעין: עלייה של 2 אחוזים במחירים הדיור באשקלון ברבעון האחרוןמחירי הדיור ממשיכים לנסוק. בשנה האחרונה נרשמה עלייה במחירי הדירות בשלושת החודשים האחרונים. העלייה מדברת על דירות של ארבעה חדרים. העלייה ביחס לשנה שעברה הנה- 10 אחוז. כך נמסר על פי הדו״ח

 לשכת שמאי המקרקעין מפרסמת היום (ב') לראשונה מדד משלה, הבוחן את השינויים במחירי הדירות.

המדד החדש של הלשכה הוא למעשה תגובה להחלטת קבינט הדיור שהתקבלה לפני כמה חודשים וקיבלה תוקף של החלטת ממשלה, אשר קבעה כי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה תהיה היחידה שתוכל לפרסם מדד המתייחס לשונות במחירי הדירות. כפועל יוצא מאותה החלטה, מדד מחירי הדירות שפרסם השמאי הממשלתי הראשי במשרד המשפטים פסק מלהתפרסם.

חשוב לציין כי המדד שפרסמה היום לשכת השמאים אינו מדד ממשלתי והוא בוחן, כפי שבחן השמאי הממשלתי לממשלה, רק דירות בנות 4 חדרים בערים נבחרות ברחבי הארץ ואת השינוי במחירי הדירות בהשוואה לרבעון הקודם ולרבעון המקביל בשנה שעברה.

חשוב להדגיש בשלב זה כי מדובר אמנם במדד שנבנה על בסיס אותו מאגר מידע, אך העובדה שהוא אינו יוצא מטעם גורם ממשלתי צריכה להילקח בחשבון על ידי כל מי שיעשה שימוש בנתונים הללו. הסקירה אינה מפורסמת בתיאום עם משרד השמאי הממשלתי במשרד האוצר.

על פי הסקירה של לשכת השמאים, מחירי הדירות בערים שנסקרו, ונדגיש שוב שמדובר בדירות בנות 4 חדרים בלבד. נכון להיום היצע של דירות אלו הוא נמוך מאוד והצעירים ממתינים להבטחות להציף את העיר בדירות אלו בשנים הקרובות. 

על פי הנתונים, באשקלון חלה עליה של 2 אחוזים, והשינוי מהרבעון הקודם הוא 10 אחוזים.

הטבלה המלאה: על פי אתר "גלובוס": 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה