כך תשפרו את תפוקת העובדים שלכם בקיץ החםאם יש לכם עסק אתם בטח כבר יודעים שהקיץ מוריד את התפוקה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעובדים מיוזעים הם פשוט עובדים פחות טובים ופחות יעילים. אבל בעסקים כמו בעסקים קירור אינו כה פשוט כי נדרשת התאמה לגודל, לצרכים ולדרישות של כל עסק. אמנם מזגן נחשבת אופציה פופולרית אבל כיום יש אופציות טובות יותר וזולות יותר, למשל

 

  1. מצנן מים – מצנן מים הוא מוצר לקירור של חללים יבשים שמבוסס על טכנולוגיה מתקדמת. מצנן מים מתאים לקירור של עסקים סגורים כמו אולמות ומסעדות ושל עסקים פתוחים, למשל גני אירועים, משתלות ומתקני נופש שונים. היתרון הגדול במצנן המים טמון בעובדה שהוא נייד ואינו מצריך התקנה אבל לא רק. מצנן מים מונע פגיעה כפולה בסביבה : הוא עושה שימוש במים ובאויר בלבד ופעולתו שקטה. וכמובן מצנן מים בריא יותר לעובדים מאשר מזגן כי הוא אינו גורם לכאבי ראש, יובש בעיניים ובעיות נשימה כמו המזגן.
  2. מאווררים תעשייתיים – מאווררים תעשייתיים הם מוצרי קירור שנחשבים אמינים וחסכוניים במיוחד מבחינת צריכת החשמל. ניתן להתאים מאווררים תעשייתיים לגדלים שונים של עסקים וגם הם מוצרים שקטים. מאווררים אלו נחשבים גם לבטוחים במיוחד כי יש להם רשת מתכת להגנת האצבעות. למאווררים אלו 3 מהירויות, אופציה של צידוד ויתרון נוסף בדמות קלות התפעול. הבעיה היחידה היא שעליכם לבחור בין שני סוגי מאווררים בהתאמה לעסק שלכם : מאווררי תלייה או מאווררי עמוד אבל אנחנו בטוחים שגם על בעיה זו תתגברו בקלות.   
  3. מסך אויר – מסך זה חוצץ בין פנים העסק לחוץ ומונע בריחה של אויר ממוזג החוצה. היתרון בכך הוא כפול : לא רק חסכון בצריכת החשמל אלא גם שמירה על טמפרטורה קבועה בעסק. בנוסף, מסך אויר מונע כניסה של חום ושל מזיקים שונים לתוך בית העסק למשל חרקים, חלקיקים שמכילים אבק ופיח ועוד. למעשה, מסך אויר מאפשר להשאיר את דלת בית העסק פתוחה ובכך לשדר זמינות הלכה למעשה.

הבחירה בין אמצעי הקירור השונים אמנם נחשבת לקשה כי יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים, למשל גודל החלל בו יותקן אמצעי הקירור, משך הזמן שבו יעבוד אותו אמצעי קירור ועוד. אבל כל הוצאה בתחום זה תחזיר את ההשקעה הכספית ותבטיח עובדים יעילים ולקוחות מרוצים.

למעשה, הבחירה שלכם מורכבת משתי בחירות משנה כי תהליך הבחירה כולל שני שלבים :

  1. בחירת אמצעי הקירור – מצנן מים, מאווררים תעשייתיים או מסך אויר
  2. בחירת אופן הקירור במיוחד במאווררים שבהם יש לבחור בין מאווררי תלייה למאווררי עמוד.

וכמו בכל תחום, גם בתחום זה מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע שמתמחים בפתרונות אוורור שונים. כי בינינו – עובדים מרוצים הם עובדים יעילים יותר ודי בהשקעה קטנה מצדכם כדי להבטיח זאת.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה