מחאת הטיולים השנתיים חוזרתאתמול, יום ב', התקיימה בתל אביב הפגנה בהשתתפות של כ-200 בני נוער במטרה להחזיר את הטיולים השנתיים.

 

אתמול בבוקר, יום ב', נאספו בתל אביב כ-200 תלמידים מכל רחבי הארץ, בהפגנה להחזרת הטיולים השנתיים בחטיבות הביניים והתיכונים. "מחאת הטיולים" שהתקיימה לפני שנתיים ומאז נמשכה במנות קטנות, שוב מתעוררת.

מה הסיבה שהמחאה התעוררה מחדש? העיצומים שמתקיימים בקרב משכורות המורים גורמת להם לעיצומים משלהם מטעם ארגון המורים, וזה כולל איסור כל פעילות חוץ-ספרית, ומי שהכי נפגע בסוף הם התלמידים.

הבקשה של התלמידים היא פשוטה, שיוציאו אותם מהמשוואה, שאין סיבה שהם יפגעו בתקופת הלימודים שלהם ולא יהנו מפעילויות מחוץ לבית הספר בגלל סכסוכי מורים-שכר.

מתוך הפייסבוק של מחזירים את התלמידים לשבילים - מחאת הטיולים


מתוך דף הפייסבוק של מועצת התלמידים והנוער הארצית:

"מועצת התלמידים והנוער הארצית מציינת כי התלמידים תומכים במאבק המורים למען שכרם ודורשת פתרון אך הדרך איננה בריבים בין המורים שמתקיימים על גב התלמידים.

חנן יזדי, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית: "מורה אשר מוטרד ממצבו הכלכלי לא יכול לתת מעצמו מאה אחוז בכיתה. לצערי הרב זה הפך להיות כבר ריטואל שנתי לפיו במקום לעזור למורים מתקיימת פגיעה בתלמידים ומאבק המורים מתבצע על גבנו. אנו פונים לכל הצדדים המעורבים לגלות הבנה ולחתור לפתרון מהיר. עיצומים אלה מיותרים ופוגעים הן במערכת החינוך, הן בתלמידים והן במאמצים להגיע לפתרונות. אנו נפעל לפתרון כל בעיה בדרך המהירה ביותר והיעילה ביותר"." 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה