אל תנסו לעבוד עליהם: פיקוח אדוק על השכרמנהלת הליגה תדרוש דיווח חודשי של רואה חשבון מכל הקבוצות. הכוונה, למנוע קריסה של קבוצות הכדורגל

בישיבת דירקטוריון מנהלת הליגות לכדורגל שנערכה עמד יו"ר המנהלת, אורן חסון, על הצורך בבחינת המהלכים שהובילו לקריסה כלכלית של שני מועדונים בשתי העונות האחרונות על מנת לתת בידי הרשות לבקרת התקציבים כלים לפיקוח ולאכיפה

מנהלת הליגות פרסמה דו"חות חלקיים של קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית
נגד השקיפות: ההתאחדות לכדורגל ובעלי הקבוצות לא רוצים שתראו את התקציבים שלהם
שקיפות אינה עול על הכדורגל הישראלי


סוכם כי בשלב זה יבוצעו שני שינויים מידיים שיגבירו את יכולת הפיקוח של הרשות לבקרת התקציבים:

הראשון - העברת דיווח חודשי של רואה חשבון לפיו שולם שכר כל העובדים (לא רק השחקנים) כולל הפרשות פנסיוניות, והשני - העברת דו"ח רבעוני של רואה חשבון על היעדר חובות.


במקביל תפנה המנהלת למשרד רואי חשבון מוכר לצורך בחינת אירועי העבר (הפועל תל אביב, הפועל אשקלון בשנה שעברה, מכבי נתניה לפני שתי עונות ובעבר בית"ר ירושלים, הפועל רמת גן, הפועל כפר סבא, הפועל פתח תקווה ועוד), התקנונים הקיימים, הסמכויות והכלים העומדים לרשות בקרת התקציבים מתוך רצון לייצר רפורמה שתגביר יכולות הפיקוח והאכיפה של הרשות לבקרת התקציבים.


"אנו רוצים לסייע לבקרה יעילה יותר בפעולתה", אמר אורן חסון, יו"ר המנהלת. "חשוב שיהיה ניהול סיכונים אפקטיבי וצמצום החשיפה לחדלות פירעון של קבוצות. זה תהליך ארוך טווח ונעשה לאחר שהתייעצנו עם ההתאחדות".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה