נדחתה עתירה של אליצור אשקלון נגד העירייהבנוסף קבע בית המשפט כי עמותת הכדורסל תשלם את הוצאות העתירה ושכר הטרחה לעיריית אשקלון בסך 15,000 שקלים

בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, דחה את העתירה שהגישה עמותת הכדורסל 'אליצור אשקלון' נגד עיריית אשקלון בגין התבחינים החדשים לתמיכה כספית בענפי ספורט בעיר לשנת 2016 ובמטרה לקבוע כללים חלופיים לחלוקת כספי התמיכה.

הרקע לעתירה הינו בתבחינים החדשים למתן תמיכה בענפי הספורט השונים שקבעה הוועדה המקצועית לספורט בשנת 2015. הוועדה, שמונתה לכך על ידי ועדת התמיכות בעירייה, קבעה כי בתבחינים החדשים תינתן עדיפות לענף הכדורגל, כיון שלענף זה ניתנת מירב ההתעניינות בציבור. עוד נקבע כי התקציב המיועד לספורט, בסף 2,200 נקודות, יחולק כך ש-1,540 נקודות יינתנו לענף המועדף בדרוג א', שהוא כדורגל, ו-440 נקודות יינתנו לענף המועדף בדרוג ב', שהוא כדורסל.

בעתירתה, טענה עמותת הכדורסל כי התבחינים שנקבעו פסולים, אינם סבירים ואינם מידתיים והם נקבעו בשל שיקולים זרים ורצון להפלות אותה לרעה. העירייה, באמצעות ב"כ עו"ד עופר רזניק ממשרד עו"ד גדעון פישר ושות' ובסיוע היועצת המשפטית לעירייה, עו"ד הילה רווח, טענה כי לא פעלה להפלות את העותרת בזדון וכי  התבחינים לשנת 2016 נקבעו לאחר הליך מוסדר והחלטות מקצועיות של הגורמים המקצועיים בעירייה. כמו כן נטען כי בוועדה המקצועית נכחו נציגים שהם אובייקטיביים לכל הדעות.

השופטת, שרה דברת, כאמור, דחתה את העתירה ואת כלל הטענות שהעלתה העמותה. "לאחר שעיינתי בטיעוני הצדדים ובמסמכים השונים שצורפו על ידם נחה דעתי כי דין העתירה - להידחות. מכל האמור עולה, כי העירייה עמדה בדרישות שנקבעו בפסיקה ובנוהל התמיכות של משרד הפנים וקבעה תבחינים ברורים, מפורטים ושוויוניים, לפיהן תחלק את התמיכות הכספיות בתחום הספורט", פסקה השופטת.

עוד קבעה השופטת כי העמותה תשלם את הוצאות העתירה ושכר טרחת עו"ד לעיריית אשקלון בסכום של 15,000 שקלים.

פיני ביטון

 יו"ר הקבוצה, פיני ביטון אמר "לאשקלון נט" "מפליא ששופטת אחת בדיון הראשון הבחינה במעללי עיריית אשקלון כלפי הקבוצה ולכן הייתה החלטה של גישור, אז הוחלט שנקבל לפני כחמישה חודשים 800 אלף שקלים באה שופטת אחרת וקבעה אחרת על אף כל הראיות שהוצגו בפניה. האם זה צדק? ימים יגידו. העירייה מצאה לנכון לחסל את הקבוצה המקומית ומרגישה גאה מכך אז שתעניק לעצמה מדליה".

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה