וידאו + תמונות: כנס יובל לשחקני ושחקניות הכדור יד לדורותיו באשקלוןאמש, בשעות הערב התכנסו בבית העם במרכז אפרידר, מעל 200 שחקניות ,שחקנים ,מנהלי קבוצות, מאמנים שופטי

אמש, בשעות הערב התכנסו בבית העם במרכז אפרידר, מעל 200 שחקניות ,שחקנים ,מנהלי קבוצות, מאמנים שופטי כדור יד ויו"ר איגוד הכדור יד מר דורון שמחי. את הערב כיבד כב' ראש העיר אשקלון מר בני וקנין.

האווירה הייתה חמה ומיוחדת כבר בכניסה, שבה הוצב שולחן עם מדבקות של שמות הנוכחים כדי להקל על הזיהוי לאחר שחלק ניכר מהאנשים לא ראו האחד את השני 20-30 שנים. המארגנים לא שכחו את השחקנים ומנהלי הקבוצות שאינם בין החיים והנציחו אותם בפינה מיוחדת שכוסתה בבד שחור עם שמות ותמונות הנפטרים כשבסמוך הודלקו נרות זיכרון לכל אחד.

הנוכחים היו עמוסי רגשות ולא הפסיקו להסתובב ,להתחבק, להתנשק ולשאול האחד את השני מה עבר עליו או עליה ב10-20-30 השנים האחרונות.....

את הערב בעזרתו של מר משה לבר,ליוו  הסקסופוניסט ייבגני יוסמן שקיבל את האורחים ,

באתנחתות המוסיקליות  שרו הזמרת מאי דמרי משירי א"י - והזמר מורדי סוסן שהפליא בשירי שנות  ה-60 משירי פרנק סינטרה.

הערב נסוב סביב הענקת מגיני הוקרה ליוסי גולדשטיין ואיציק "חיפה" כהן.

את המגן ליוסי גולדשטיין העניק ראש העיר מר בני וקנין אשר סיפר לכולם איך יוסי אימן גם אותו בילדותו במסגרת אליצור אשקלון(כן... הייתה גם קבוצת אליצור). ראש העיר תיבל את סיפורי הנעורים בהמון הומור שסחף את הציבור בהנאה רבה. ואת המגן ל"חיפה" העניק מאמן העבר בהפועל אשקלון מר איציק ליסמן.

הערב המרגש קיבל את שיאו כאשר המגנים שהוענקו  ליוסי וחיפה. הקהל שגדש את האולם קם על רגליו ומחא כף במשך דקות ארוכות.

מר יוסי גולדשטיין אבי אבות משחק הכדור יד באשקלון משנת 1962 חינך אימן וגידל דורות רבים של שחקנים ושחקניות שבאו להכיר לו תודה על תקופה קסומה (כל אחת ואחד בתקופתו).

יוסי היה ונשאר עבור כולנו סמל להתמדה, השקעה ,נחישות ואהבת הספורט , בערב הזה נשמעה הקריאה לראש העיר אשקלון לשקול ולהעניק לאיש היקר הזה שגידל דורות של ספורטאים והנחיל לכולנו את חדוות המשחק והשאיפה להישגיות ראוי הוא לקבל   את "אות יקיר העיר אשקלון".

איציק "חיפה" כהן החל את דרכו במועדון כצופה, עוזר אפסנאי, אפסנאי ולבסוף היה לציר הארגוני מול ההתאחדות וניהול זמני האימונים במועדון. למרות כל זאת "חיפה" ידוע מאז ועד היום בדאגתו הרבה לילדים ולנוער שלהם הקדיש שנים רבות בחייו.

חברת אמילייה ומנהלה יוגב שהיה שחקן כדור יד בעברו תרמו את הכיבוד העשיר בערב זה.

מאמש ועד הבוקר המיילים ,המסרונים, הטלפון והפייסבוק  מלאים בדברי תודה על ערב קסום שאולי יסמל את תחילתו של עידן חדש בענף הכדור יד שחדל בשנים האחרונות לפעול. מתוך הבנה שמועדון גדול שהכיל בזמנו בכל שנה 350 שחקנים ושחקניות בכל הגילאים צריך להחזיר עטרה ליושנה ,בתקווה שאתמול בערב היה השחר החדש לענף הכדור יד באשקלון.

אסיים בנימה אישית כמי שהיה בין מארגני הערב (ביחד עם דוד רבה ,חגית "גיגי" אברמוביץ, רותה  איילר שוחמי, אסתי שקלי ,איציק "חיפה" כהן ויוסי גולדשטיין) וכאחד ששיחק ואימן בהפועל אשקלון במשך 22 שנים, שכל ההשקעה בארגון, באיתור האנשים ובניית תוכנית הערב היה מאמץ כדאי כי זו חוויה ראשונית של פעם בחיים.

אני מאמין ומקווה שעוד יהיו ימים טובים מאלה .........!

הכותב: דוד סעדון, שחקן ומאמן עבר בהפועל אשקלון, מנחה הערב ושותף ביוזמה ובארגון הערב.

להתראות במפגש הבא....

קישור להורדת התמונות (לחצו כאן)

 [fbphotos id=323318944395630]
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה