סיכום טריאתלון אשקלון ה-3, רה"ע הורה על הקמת צוות בדיקהטריאתלון אשקלון השנה ידע מספר שיא של 500 משתתפים לשלושה מקצים: שחייה, רכיבה וריצה ועוד מקצה נוסף

טריאתלון אשקלון השנה ידע מספר שיא של 500 משתתפים לשלושה מקצים: שחייה, רכיבה וריצה ועוד מקצה נוסף לתושבים שלא השתתפו בתחרות   מקצה ההמתנה בפקקים . בשל העומסים שגרמו לאי נוחות הורה ראש העיר לצוות עירוני לקיים בירור מקיף יחד עם משטרת אשקלון שהייתה אחראית על ויסות התנועה, המשטרה בתגובה " עצם קיום הטריאתלון, מחייב סגירת צירי תנועה"

בעקבות קיום התחרות ביום שישי האחרון בשעות הבוקר (05:00 - 09:30)  בשעה  שתלמידים בתי הספר והגנים  מוסעים לבתי הספר והתושבים נוסעים לשגרת חייהם גרמו חסימת הצירים בשכונות הצפוניות  לעצירת התנועה, תושבים רבים "בילו" ברכבים 3 שעות בלי יכולת תזוזה.

[caption id="attachment_23416" align="alignright" width="300"] פקקי הענק ביום שישי האחרון[/caption]

 מספר ימים אחרי סיום התחרות והרוחות לא נרגעו,  המוני תושבים  הציפו בתגובות זועמות את הרשתות החברתיות והאינטרנט  בעקבות חסימת הכבישים.

חבר המועצה איתמר שמעוני מיהר  לשגר הצעה לסדר כבר בישיבת המועצה הקרובה  "נוהל לקביעת נהלים חדשים לסגירת צירי תנועה בעיר".

בעקבות הרעש התקשרותי והציבורי החליט רה"ע בני וקנין  להקים ועדת בדיקה בראשות ממלא מקום ראש העיר שלמה כהן לבחינת האירוע.

הועדה עוד לא התכנסה וכבר ישנם  רמזים מכיוון העירייה  לאחריות המשטרה "הועדה תצטרך לבדוק את העניין של ויסות התנועה שהייתה באחריות המשטרה, על  מנת להפיק לקחים להבא" (הודעה לתקשורת שהוציאה העירייה).

עיריית אשקלון מסרה בתגובה:

טריאתלון אשקלון ה-3 רשם הצלחה רבה אך בעקבות מספר המשתתפים הגדול, הן מתושבי העיר והן מחוצה לה, נוצרו עומסי תנועה באזור הצפוני של העיר שגרמו לאי נוחות עבור שאר התושבים. במסגרת הפקת הלקחים יוסקו המסקנות ביחד עם משטרתאשקלון באשרלסוגיית עומסי התנועה במהלך הטריאתלון. מאיגוד הטריאתלון נמסר כי בתל אביב, לדוגמא, סוגרים את העיר 10 פעמים, באילת 8 פעמים וכך זה בכל העולם, למען הספורט, ההנאה והתושבים. עיריית אשקלון בשיתוף משטרת אשקלון תקבל החלטות בעניין ניווט ושחרור עומסים בטריאתלון הבא. עוד יצוין כי ביום שישי כאשר התבררו העומסים, איגוד הטריאתלון ועיריית אשקלון הזיזו את המסלול צפונה יותר על מנת לצמצם את הכבישים הסגורים.

המשטרה מסרה בתגובה:

"משטרת אשקלון נרתמה לסייע לדרישת הרשות לקיים את הטריאתלון בעיר אשקלון. בעקבות הפקת הלקחים מהשנה הקודמת בה חצה הטריאתלון את רחוב בר - כוכבא ויצר עומס רב, הוסט המסלול צפונה עד קצה העיר. יחד עם זאת, עצם קיום הטריאתלון, מחייב סגירת צירי תנועה, עיכוב הנהגים והפנייתם לצירים חלופיים במידת האפשר. כח השיטור נערך לצימצום הפגיעה בזרימת התנועה באיזור המירוץ, תוך הגנה מירבית על שלום המשתתפים. המשטרה חייבה את הרשות המקומית, כחלק ממתן ההיתר לקיום האירוע, לפרסם אותו בכלי התקשורת השונים על מנת שהציבור יוכל להיערך כדבעי ואכן כך נעשה. המירוץ הסתיים בהצלחה בהשתתפות של למעלה מחמש מאות משתתפים, מבלי שנגרמה פגיעה למי מהם. משטרת אשקלון מודה לציבור הנהגים על שיתוף הפעולה בתמיכה באירוע ספורטיבי זה שנערך בין השעות 05:30 - 09:00. נציג המשטרה ישתתף בועדה שהוקמה על ידי ראש העיר, לצורך הפקת לקחים לשנה הבאה".

סיכום התחרות:

 החל משעות הבוקר המוקדמות, 04:30 לערך, החלו לזרום מאות המשתתפים מכל רחבי הארץ לאזור חוף בר כוכבא. ראש העיר, בני וקנין, הוא שהזניק את מספר השיא של המשתתפים בטריאתלון השנה – למעלה מ-500 איש.

וכמו בכל תחרות, גם אם זה רק ספורט, יש מנצחים: במקום הראשון – אלוף ישראל בספרינט לשנת 2012– זכה איתמר אולסטר בן ה-17. במקום השני רון לוינסון ובמקום השלישי אביעד כהן. אלופת ישראל לנשים בספרינט היא יובל גומא בת ה-16. המשתתפים שחו1.5 ק"מ, רכבו20 ק"מעל אופניים ורצו5 ק"מ. כמו כן, התקיים דואתלון שכלל5 ק"מרכיבה על אופניים ו-2 ק"מריצה ובו השתתפו למעלה מ-300 תלמידי בתי הספר באשקלון וזאת על מנת לעודד את הנערים להשתתף בשנה הבאה בטריאתלון. יצויין שיתוף הפעולה עם מועצת הנוער העירונית בראשותה של דפנה ביטון וקרן אשקלון.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה