צפו: המאבק על הדוכנים בשוקזה עוד יגמר ברע, הבוקר (א) הגיעו סוחרי השוק  לקבל את  חלוקת הדוכנים  בשוק החדש, דבר שהוביל במהרה

זה עוד יגמר ברע, הבוקר (א) הגיעו סוחרי השוק  לקבל את  חלוקת הדוכנים  בשוק החדש, דבר שהוביל במהרה לחלופת קללות, איומים ומכות.

בתחילת החודש הקרוב (2013\08\01) לאחר חמש שנים של  עיקובים אמור להיפתח בטקס חגיגי השוק העירוני החדש,  על החגיגות יעיב המאבק בין הסוחרים על הדוכנים.

[caption id="attachment_28434" align="alignright" width="300"]השוק החדש: לא בדיוק אמריקה השוק החדש: לא בדיוק אמריקה[/caption] בשוק כ-400 דוכנים בסה"כ, 270 דוכנים הושכרו לסוחרים של ירקות ופירות והשאר, כ-130 לביגוד. הסוחרים נאבקים על מספר הדוכנים שיקבלו ומיקומם. כבר לפני כשלושה שבועות התכוננו הסוחרים להפגין מול בניין העירייה וכבר אז הבטיח ראש העיר לפתור את בעיית חלוקת הדוכנים ולפתוח את השוק במהרה. למרות ההבטחה לתנאים של שוק כמו בחו"ל , הדוכנים בשוק החדש באורך של  1.9 מטר לעומת 3 מטר אורך כמקובל, ללא שטחי אחסון וללא נקודת חשמל לכל דוכן בנוסף גג השוק מקורה בפח דבר שיגרום לסוחרים להתבשל בחודשי הקיץ החמים. על מלאכת חלוקת הדוכנים הופקד מנהל הפיקוח העירוני שלומי בר ששת, שהותקף מספר פעמים על רקע החלוקה, הסוחרים טוענים שישנם סוחרים בעלי 30 שנות ותק לא קיבלו דוכנים ויש כאלו שקיבלו פחות ממה שהיה להם בשוק הישן עוד טוענים הסוחרים שהחלוקה בוצעה לפי קשרים ומי שצועק ומאיים מקבל יותר. על רקע זה התכנסו היום הסוחרים כדי לקבל את הדוכנים וחיש מהר ההתכנסות הובילה להתגוששות המונית בין סוחרים החשים  שקופחו לבין מנהל הפיקוח שחילק את הדוכנים ובין סוחרים שתקפו סוחרים אחרים בטענה שהם לקחו להם את הדוכנים על חשבונם. מספר סוחרים מרוב זעם השחיתו חלק מהשוק ואף איימו אחד על השני .ההתפרעות הסתיימה כאשר  המשטרה שהוזעקה למקום ועיכבה לחקירה מספר סוחרים שהתפרעו.    
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה