מפלגה דתית חדשה "קירוב לבבות": "השררה השתלטה על נבחרי הציבור הדתי"אמש התכנסו מאות פעילים ופעילות מרכזיים של התנועה החדשה שקמה, בראשה יעמוד הרב יעקב אברג'ל , שכידוע

אמש התכנסו מאות פעילים ופעילות מרכזיים של התנועה החדשה שקמה, בראשה יעמוד הרב יעקב אברג'ל , שכידוע עומד בראש קהילת שכונת "אשכולי פז" ומאנשי החסד הגדולים בעיר.

התנועה נקראת "קירוב לבבות" ושמה למטרה לאחד בין כל חלקי האוכלוסיה השונים בעיר ולגבש את המכנה המשותף הרחב ביותר ביניהם , על בסיס מסורת ישראל  כדי למצוא את הקו המחבר ולא המפריד.

אין ספק, כי זהו מפגן הכוח הפוליטי הראשון שמפציע באשקלון, לקראת מערכת הבחירות בעוד 5 חודשים שתהיה רוויה בפעילות פוליטית ובמפלגות רבות ומגוונות.

את הערב פתח ראש התנועה, התמקד בסיבות לכניסתו לזירה הפוליטית הקשה והתובענית. הכל מתוך אכזבה עמוקה מתוצאות של הנציגים במועצת העיר הנוכחית שנשלחו לקדם יעדים חשובים מאוד, כמו הקמת חוף נפרד, איזון בחלוקת התקציב לכל שכבות האוכלוסיה, הקמת מתנ"ס דתי / מסורתי ועוד .

לטענת הרב השררה השתלטה על חברי המועצה הדתיים "לא יתכן שמישהו שאמור לייצג את הציבור הדתי יקח תפקיד בשכר שלא קשור בכלל לנושא שהוא נבחר זו ממש עבודה זרה"

לא ניתן להמשיך במצב של גבאות (קיבוץ נדבות") בכל הקשור לנושא התקצוב הציבור הדתי,  מקציבים 3 מליון  לקבוצת כדורסל ולאגודת איל"ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) נותנים 7 אלף שקלים.

"כגודל הציפיה כך  גודל האכזבה" – זה המסר העיקרי שהועבר , ולכן , לאחר התייעצות רבות בין חברים רבים ורבני העיר החליט הרב יעקב להרים את הכפפה ולהציג פן אחר וזווית אחרת של פעילות ציבורית לכלל ולא למוסד זה או אחר. תוך התמקדות על חלוקת שוויונית בנטל בין כל חלקי האוכלוסיה.

נראה כי כנס זה הוא רק קצה הקרחון בפעילות המגוונת שמכינה התנועה בחודשים הקרובים וכי מבדיקות מעמיקות שערכה התנועה לדבריה צפוי לה בין 3-4 מנדטים כחברי מועצה.

תנועת "קירוב לבבות" החליטה מראש לתמוך באיתמר שמעוני , כמועמד המועדף מבחינתה לראש העיר אשקלון, מתוך הכרה כי שיתוף פעולה עם ראש עיר שמבין את המצע ואת הצרכים שלה יוביל לידי מימוש טוב יותר לטובת כלל התושבים.

איתמר הגיע לאולם בסוף הכנס והתקבל בחמימות רבה מאוד , ניכר כי הקהל מכיר אותו ותומך בו בכל לב. איתמר ברך את התנועה ואת העומד בראשה , שבח את הפעילות הענפה שמנהל הרב יעקב במשך שנים רבות בשקט והכל לשם-שמים.

איתמר הבטיח כי עיריה בראשותו, תקדם הן את החוף הדתי והן פעילויות נוספות ללא אפליה בין המגזרים השונים באוכלוסיה. "אני מתכוון להיות ראש העיר של כל התושבים ולכבד את רצונות של כל המגזרים" חתם את דבריו.

מתחת לפני השטח כבר ידוע שמתארגנות תנועות חדשות רבות, לאחרונה יצאה תנועת "צעירי אשקלון" בפתיחת מטה המרכזי שלה. נודע לנו, כי תנועה נוספת שחורשת בימים אלה את השכונות ומכינה את הקרקע לקראת הכרזתה היא תנועת "התקווה לשכונות" בראשות איש הציבור ובעלי רשת תקשורת מר שמעון בן-חיים.

אנו צופים , פעילות מעניינת ודמוקרטית ענפה בפוליטיקה המקומית, מעניין מה תהיה תשובתם של התנועות הקיימות במועצת העיר שעלולות להדחק לפינה קשה מאוד. ימים יגידו !

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה