מה קרה בחוף דלילה?הצעירים באו להנות והביאו איתם אלכוהול. המשטרה באה לאכוף את החוק. כך זה נראה [caption

הצעירים באו להנות והביאו איתם אלכוהול. המשטרה באה לאכוף את החוק. כך זה נראה

[caption id="attachment_37791" align="alignleft" width="456"]אזוקים בחוף דלילה אזוקים בחוף דלילה[/caption]
ביום שישי האחרון, קבוצת צעירים שישבו בחוף דלילה ושתו גם קצת בירות, הופתעו לקבל תגובה אלימה מצד המשטרה, שהגיעה למקום. לטענתם, במקום לקנוס אותם, השוטרים אזקו את הנערים, ריססו עליהם גז פילפל, חישמלו אותם והמשיכו להכות אותם לעיני כולם, בלי לתת אזהרה או התראה כי אין לשתות אלכוהול במקומות ציבוריים. עובדה שהצעירים לא ידעו.למרות שלא שתו או החזיקו בידם שתייה .שניים מהצעירים שדיברו עם השוטרים נעצרו. בראשון בעטו הפילו לחול מבלי סיבה או התנגדות מצידו ואזקו אותו, בעודו באזיקים השוטר מרביץ לו.
השני שבא רק לדבר עם השוטר אני מצטטת ״אני יכול רק לדבר איתך״ קיבל מכות התרחק באו אליו חנקו אותו עד שצעק אני לא יכול לנשום ריססו אותו בגז פילפל וירו בו באקדח חשמל ואזקו אותו שאינו מתנגד ,וצעקו מי עוד מתקרב יקבל גם אני ועוד חבר התקרבו וגם רוססנו פילפל, אזקו אותו וממשכים להרביץ לו ושוב אני חוזרת לא הייתה התנגדות מצד הצעירים . הצעירים נעצרו ששניהם צורחים מכאבים ומבקשים מים. המשטרה ביקשה מהמשפחה לקנות להם מים אפילו לא טרחו לתת. כשהגעתי לתחנת אשקלון והודעתי שיש בידי סרטונים המוכיחים שהצעירים חפים מפשע ועוגמת הנפש שנגרמה להם הייתה לשווא הם ענו לי בזה שזה לא מענין אותם ואין להם מה לעשות עם זה. הצעירים שוחררו בליל שישי, אך נפתח להם תיק על תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו שזו עברה מאוד חמורה, ואני חוזרת מבלי סיבה ברורה הם שילמו 500 שקלים וחזרו הביתה מפוצצי מכות אחד מתקפל מכאבי המכות שחטף השני משריפת הפלפל מהמכות ומכך שנורה באקדח חשמלי. אני מבקשת שכל המדינה תסתכל בסרטון המצורף ותראה את הפנים האמתיות של המשטרה שנטפלה כך סתם לצעירים כשמסביבם היו עוד המון ששותים ובטח שאת השתייה מוכרים בחוף.
המשטרה בתגובה: במסגרת מוכנות משטרת ישראל לאירועי הקיץ, פועלים מידי יום מאות שוטרים בחופי הרחצה למניעת אירועי אלימות, דקירות וקטטות המוניות מתוך כוונה לאפשר לציבור שומר החוק את האפשרות להגיע בבטחה וללא חשש לחופי הרחצה. לצערנו השילוב של צעירים, אלכוהול, שמש וים מהווה מאיץ משמעותי לאירועי אלימות קשים. והשוטרים נאלצים להתמודד לא אחת עם אלימות קשה שמופעלת עליהם מצד צעירים הנמצאים תחת השפעת אלכוהול. גם במקרה זה שני הצעירים המצולמים בסרטון חשודים בעבירות של הכשלה והפרעה לשוטרים במילוי תפקידם, תקיפת שוטרים והתנהגות פסולה במקום ציבורי כאשר ע"פ החשד היו הצעירים תחת השפעת אלכוהול. הסרטון מן הסתם אינו משקף את המציאות הכוללת של האירוע. ומתמקד באופן מגמתי בהתנהגות השוטרים. אנחנו מגנים ומוקיעים כל התנהגות אלימה ומכל צד ומצפים מהשוטרים לפעול באיפוק וסובלנות על אף ההתמודדות הקשה וכמעט בלתי אפשרית עם חשודים הנמצאים תחת השפעת אלכוהול. התנהגות השוטרים במקרה זה ראוי שתבדק ע"י מחש שהינו הגורם המוסמך לבדוק מקרה זה. 
‎‎פרסום‎ by ‎ווצאפ 18+‎.‎
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה