רעידת אדמה באונליין: משלוחים חינם עד הבית לישראל
אמזון ארה"ב החלה לאפשר משלוח חינם עולמי, בין היתר, לראשונה, גם לישראל. השילוח החינמי אפשרי רק עבור חלק מהמוצרים. לעיתים תצטרכו לשלם מע"מ, אבל החיסכון של דמי המשלוח אדיר, במיוחד אם מדובר במוצרים כבדים. משלוחים כבר יצאו לארץ מארה"ב באמצעות iparcel ו-geodis.
כיצד תמנפו את המבצע?

אמזון, משלוחים חינם

אמזון ארה"ב שולחת חינם לישראל עד הבית. לא ברור לכמה זמן, אבל בין אופציות המשלוח לארץ, נפתחה פתאום אפשרות נוספת: משלוח חינם עד הבית תוך כ-3 שבועות. מדובר במבצע עולמי, שתקף גם לישראל.

אי אפשר לדעת מראש באלו מוצרים מדובר: צריך לעבור את תהליך הקנייה להגיע לתשלום ואז לראות אם אחת האופציות לבחירת משלוח היא משלוח חינם עד הבית.

יש סכום מינימום למבצע: לעיתים קרובות הוא תקף בקנייה מעל 80 דולר. כלומר, תצטרכו לשלם מע"מ ואולי גם מיסים נוספים (אם תקנו במאות דולרים). קונים מדווחים שהצליחו לקנות גם ב-40 דולר ללא דמי משלוח. על סכום זה תשלמו אפס מס.

המוצרים הרלוונטיים הם רק מוצרים שאמזון מוכרת ולא של מוכרים חיצוניים שמשתמשים באמזון כפלטפורמת מכירה.

מה המשמעות מבחינת המסים:
מחיר המשלוח מחושב לפי המחיר המקורי של המוצר/ים+ עלות המשלוח. כלומר מבחינת רשות המסים מדובר במבצע ותשלמו משלוח לפי העלות המקורית. למשל אם קניתם מוצרים ב-100 דולר ועלות המשלוח היא חינם, אבל עד כה הייתה 12 דולר, אז ברשות המסים יחשבו את המע"מ לפי 112 דולר. כלומר תשלמו 117 דולר, במקום 131.04 דולר (מוצרים + משלוח + מע"מ) לפני המבצע.

יש לשים לב שגם עלות המשלוח הבסיסי של אמזון הוזלה מ-8-7 דולרים ל-5-4 דולרים בלבד.

כמה עולה משלוח מאמזון בדרך כלל לישראל, עד הבית?

"דמי משלוח בסיסיים עולים 12-8 דולר. יש עלות משלוח פר ק"ג: 6 דולר לק"ג, הנפחי או הרגיל - הגדול מביניהם. למשל, כיסא בטיחות שמשקלו 10 ק"ג השווי הנפחי שלו 20 ק"ג. לכן כדאי לקנות עכשיו מוצרים כאלה, גדולים במיוחד שנמכרים באמזון במחירים נמוכים ממחירי ישראל וכשעלות המשלוח שלהם מבוטלת מדובר בחיסכון אדיר.

ההזדמנות:
כדאי לנצל את המבצע לקנות מוצרים שתמיד היו להם בעיות להגיע לארץ מבחינת משקל או נפח כגון: עגלות, כיסאות בטיחות. למוצרים קלי משקל – זה פחות משתלם.

עוד המלצה היא לקנות בחבילה אחת, אין פה טעם לפצל חבילות – במילא תשלמו מע"מ והמשלוח - חינם".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה