בשבוע הבא: פסטיבל אַשְׁדוֹדָשִׁירָה 2018כל האירועים והמופעים שמחכים לכם בפסטיבל אַשְׁדוֹדָשִׁירָה בשבוע הבא

פסטיבל השירה הגדול ביותר בארץ, 'אַשְׁדוֹדָשִׁירָה', יתקיים בשבוע הבא בין התאריכים 18-24/11/18, ויארח למעלה מ-100 משוררים, יוצרים, אמני שירה חופשית, שחקנים ואמני גרפיטי, חזנים ופייטנים, מוזיקאים וזמרים, אשר יעסקו כולם ביחסיה של השירה העברית עם לשונות אחרות החיות במרחב ובקהילות שלנו.

לאורך שבוע ימים יופיעו ברחבי העיר משוררים ואמנים אשר יקרבו את אומנות השירה והמילה הפואטית אל מקומן הטבעי באולמות וברחבות, בכיכרות, בפארקים ובשווקים, בהם המשוררים: עדי קיסר, קציעה עלון, סבינה מסג והאמנים: עלמה זוהר, ישי ריבו, שלמה יידוב, דני רובס, גלית גיאת, טריפונס, שמעון פרנס ועוד רבים.

כל מה שמחכה לכם בפסטיבל אַשְׁדוֹדָשִׁירָה 2018:

דני רובס, צילום: עופר חג'יוב

מופע פתיחת פסטיבל אַשְׁדּוֹדָשִׁירָה:
"איפה הפרחים כולם"- יום ראשון, 18.11, בשעה 21:00, המשכן לאמנויות הבמה
ערב משוררים מהעולם, מחווה לשירת המהפכות ברחבי העולם במאה העשרים: שירת המאבקים לשחרור באמריקה הלטינית, שירת מהפכת הפרחים בארה״ב, שירת הנלחמים בפשיזם בספרד ובצרפת, דרך איטליה, יוון, טורקיה וגם ישראל.

בערב יקריאו משוררים ישראלים את שירי המשוררים אנריקה דיספולו, ז'אק ברל, ניסים אלוני, זולפו ליוואנלי, ליאון חייקו, מאנו צ'או, קרלוס פוואבלו, אנדרס בלאנקו, מריו ביזאני, קובי לוריא בשפות המקור ובתרגום לעברית.
הזמרים הישראלים גלית גיאת, שלמה יידוב,  ומתי סרי יבצעו חלק מן השירים להם נודע גם נוסח מולחן בביצועם של גדולי הזמר העממי בעולם, כמו מרסדס סוסה, בוב דילן, ג'ון באז, דלאראס ועוד.    
בהשתתפות: שלמה יידוב, גלית גיאת, טריפונס, דני רובס, מתי סרי, עליזה אביב ובהנחיית שמעון פרנס.
ניהול מוזיקלי: נדב ביטון.

גלית גיאת, קרדיט: שילת מזרחי

שירה בפאבים:
יום ראשון, 18.11, בשעה 22:30, מסעדת 'עלמא', כניסה חופשית
לאחר כיבוי האורות באולמות הפסטיבל, הלילה רק מתחיל בפאבים באשדוד. עם הרבה בירה, שירה חופשית ומוסיקה, אל תוך השעות הקטנות של הלילה יעלו אל המיקרופון הפתוח משוררים ומשוררות ויציגו את שיריהם באווירה חופשית, משוחררת ובדיאלוג עם הקהל. אתם מוזמנים לעשות ראפ, ספוקן וורד או להקריא מהמחברת ומהסמארטפון שלכם.
הרשמה מראש: [email protected] או בווטסאפ למספר: 050-7366630 

דיאנה גולבי | צילום גיל חיון

"שיר לאחותי"- ערב מחווה לאימהות המזרחיות – יום שני, 19.11, בשעה 19:30, אודיטוריום מונארט
ערב קריאת שירה פמיניסטית של משוררות ישראליות צעירות. האישה המזרחית בכלל והאם המזרחית בפרט זכתה לשלל תיוגים שליליים וסטריאוטיפים משפילים, בספרות, בקולנוע ובתרבות הישראלית. ערב השירה "שיר לאחותי" מבקש להטיל אור אותנטי ואמתי על מערכת היחסים העמוקה והאוהבת, אך כמובן לא נטולת קונפליקטים, בין הנשים המזרחיות הצעירות, הבנות, לבין אמותיהן.
המשוררות האמיצות בערב השירה "שיר לאחותי" משוררות, כל אחת בדרכה שלה, על המשמעות של "להיות בת" או "להיות אם". ולא נשכח גם את האימהות הגדולות של השירה המזרחית: מירי בן שמחון ז"ל וויקי שירן ז"ל.
עורכת תוכן ומנחה: חוקרת השירה ד"ר קציעה עלון. בהשתתפות המשוררות: תהילה חכימי, שירה אוחיון, ג'נט בלאי, סיגלית בנאי, לורן מילק.

במהלך הערב יופיעו שלוש יוצרות במופע מקורי נשי ייחודי ומרגש עם השפעות אנדלוסיות. חוויה חד פעמית מלאה עדינות ועוצמה, שירה מפעימה ומפגש המחדש את הלב בערב מיוחד לרגל הפסטיבל. עדי אלבחר– שירה, טקסטים ולחנים/ צביה צור– כלי הקשה/ מאירה סגל – נאי וחלילים.

"יגל יעקב" - שירת יעקב אבוחצירא וקסידות מלחון – יום שני, 19.11, בשעה 20:00, קפה תיאטרון, בית יד לבנים
באווירה אינטימית וחמימה, החזן- פייטן אבי אפנג׳ר ועו״ד דוד גולן בליווי אנסמבל מטרוז', בניהולו המוזיקלי של יורם אזולאי, ינעימו לנו מיצירות ״יגל יעקב״, אחד האוצרות הפיוטיים של יהדות מרוקו וצפון אפריקה, ויוסיפו מאוצר קסידות מלחון הנפלאות. הם יקראו, ישירו, יספרו ויאירו את פיוטי הספר בהשתתפות פעילה של הקהל.

הספר "יגל יעקב" הוא מאסף עשיר של פיוטים נשגבים, רובם חוברו על ידי מר״ן אביר יעקב זי"ע, ויוצאי חלציו רבני ואדמור"י משפחת אבוחצירא זי"ע.
המופע בישיבה סביב שולחנות עם כוסית מחייא וטאפאס סחראווי.

אבי אפנג'ר יגל יעקב | צילום: חן בוקר

"יהודי נולד"- מסע לתוך החברה היהודית-ישראלית – יום שני, 19.11, בשעה 20:30, חלל הפירמידה במוזיאון
ב-90 דקות של שירת הגירה, חמישה אמנים יוצאי ברית המועצות, בני ״דור 1.5״, יקראו משירתם על מאבקם בדרך לקבלה: המסע שנדרשו לעבור לתוך החברה היהודית-ישראלית ועל זה שלא משנה כמה השתדלו, בסופו של דבר הרגישו לא שייכים. כל זאת באמצעות שירה, ספוקן וורד ומוזיקה.
בהשתתפות: אריק אבר, יעל חץ, אלכס רויטמן, מאיה זקס והרוסים. ליווי מוזיקלי: דיאנה גולבי, בהנחיית: אלקס ריף.

'יהודי נולד', אריק אבר | צילום: GAYA PHOTO

שירה בפאבים:
יום שני, 19.11, בשעה 22:30, פאב 'זה', כניסה חופשית
לאחר כיבוי האורות באולמות הפסטיבל, הלילה רק מתחיל בפאבים באשדוד. עם הרבה בירה, שירה חופשית ומוסיקה, אל תוך השעות הקטנות של הלילה יעלו אל המיקרופון הפתוח משוררים ומשוררות ויציגו את שיריהם באווירה חופשית, משוחררת ובדיאלוג עם הקהל. אתם מוזמנים לעשות ראפ, ספוקן וורד, להקריא מהמחברת או מהסמארטפון שלכם.
הרשמה מראש: [email protected] או בווטסאפ למספר: 050-7366630

שירה בפאבים . אדם שוקרון (פאב ה'זה') ומוטי מלכא צילום: גיל לוי (דויד אסייג)

"שירת מדבר בים אשדוד"- משוררי סלון תרבות רהט באַשְׁדוֹדָשִׁירָה: יום שלישי, 20.11, בשעה 19:00, חלל הפירמידה במוזיאון
קריאת שירה של חברי הסלון לתרבות ברהט, בהנחייתו של סלאח אבו ג׳עפר. אוהבי שירה וכותבי שירה תושבי רהט והסביבה יופיעו בקריאת שירתם בערבית ובתרגום לעברית, בליווי מוזיקה בדואית מקורית בכלים מסורתיים כמו רבב וסמסומייה.
בהשתתפות המשוררים: סלאח אלזיאדנה, מוסא אלחג׳וג׳, סלמאן אבו סרור ובהנחיית: סאלח אבו ג׳עפר.

"האתיופית בשירה הישראלית החדשה"- שירה עברית שחורה צעירה ובועטת - יום שני,  20.11, בשעה 19:30, אולם פסגה
"האתיופית בשירה הישראלית החדשה" הוא קולקטיב משוררים בני העדה האתיופית שיציגו על הבמה ייצוג אחר לשירה ישראלית בדגש על הצגת המאבקים והסיפורים האישיים באמצעות שירה, מוזיקה, מחול ועוד.

בערב יקראו המשוררים והמשוררות משיריהם וכן ישולבו קטעים מתוך ההצגה "חצויה" של תמר אסנקו ואורטל סולומון.
בהשתתפות המשוררים: ג'נט בלאי, חגית טגפאו, אורית טשומה, אבי גטהון, אורטל מוגוס ובליווי מוזיקלי של שלומית ברוק ואבי גטהון.

מופע 'האתיופיות' | תמונת יח"צ

כיתת אומן:
לבנת בן חמו מארחת את עלמה זוהר - יום שלישי, 20.11, 20:30, אודיטוריום מונארט
עלמה זהר – מהיוצרות האהובות במוזיקה הישראלית, מגיעה לשיחה אישית על מוזיקה ויצירה עם לבנת בן חמו, שדרנית גל"צ וגלגל"צ.
אלבום הבכורה של זהר, "דברי", יצא בקיץ 2008 וזכה להצלחה גדולה מיד עם יציאתו. עם להיטים כמו מיגל, אגו טריפ ועם הגב, קטפה עלמה את כל התארים האפשריים באותה שנה, ביניהם תגלית השנה וזמרת השנה. האלבום אף הגיע למעמד של אלבום פלטינה. מאז הוציאה את "שלושים ושלוש" ב2010, את "לחם, אהבה" ב2013 ואת "פלא" - אלבום הילדים שיצא ב2015, זכה להצלחה גדולה והגיע למעמד של אלבום זהב.

לבנת בן חמו | תמונת יח"צ

בשנה האחרונה הוציאה זהר אלבום בהפקתם של דודו טסה וניר מימון, ומתוכו התנגנו בתחנות הרדיו "כחולת עיניים", "חיים שלי" וגם "לב כנוע" למילותיו של המשורר שלומי חתוכה.

לצד הפעילות המוזיקלית שלה, עלמה זהר תמיד הייתה בעלת רגישות חברתית גדולה: היא כותבת בעיתונות בנושאים חברתיים ואקטואליים ובנוסף גם מרצה ומלמדת כתיבה. בעריכת המשורר פרופ' סמי שלום שטרית. 

עלמה זהר, צילום: מיכאל טופיול

סיסטם עאלי  SYSTEM ALI- במופע חדש יום שלישי, 20.11, בשעה 21:00, קפה תיאטרון בית יד לבנים
אנסמבל שירה רב־לשוני היוצר בעברית, באנגלית, בערבית, ברוסית, ביידיש ובאמהרית.
סיסטם עאלי הוא הרכב משוררים ומוזיקאים יחיד מסוגו, הפועלים יחד למעלה מעשור. ”סיסטם עאלי“ יקראו שירה וישירו שירה בשש שפות – עברית, ערבית, רוסית, אנגלית, יידיש ואמהרית. הם משלבים בטבעיות סגנונות שבין היפ־הופ ומוזיקת גרוב שחורה לאלמנטים של מוזיקה ערבית, צוענית ואף ג'אז ורוק. היצירה שלהם שואבת השראה מאינספור מקורות, החל בפיירוז ושירה מצרית, דרך טקסטים מקראיים ועד להקות צבאיות. הלהקה עוסקת בחיים בפריפריה החברתית, מבלי לפחד לגעת בנושאים כואבים ורגישים בצורה כנה ובלתי־מתפשרת.  

סיסטם עאלי | צילום: אסקף אברהם

שירה בפאבים:
יום
שלישי, 20.11, בשעה 22:30, פאב ה'זרם', הכניסה חופשית
לאחר כיבוי האורות באולמות הפסטיבל, הלילה רק מתחיל בפאבים באשדוד. עם הרבה בירה, שירה חופשית ומוסיקה, אל תוך השעות הקטנות של הלילה יעלו אל המיקרופון הפתוח משוררים ומשוררות ויציגו את שיריהם באווירה חופשית, משוחררת ובדיאלוג עם הקהל. אתם מוזמנים לעשות ראפ, ספוקן וורד, להקריא מהמחברת או מהסמארטפון שלכם.
הרשמה מראש: [email protected] או בווטסאפ למספר: 050-7366630 

מוטי מלכא ומישל שריקי בעלים של פאב הזרם

כיתת אומן:
לבנת בן חמו מארחת את ישי ריבו – יום רביעי, 21.11,בשעה 19:00, אולם מונארט
ישי ריבו - מהיוצרים המצליחים והאהובים בישראל היום, מגיע לשיחה אישית על מוזיקה ויצירה עם לבנת בן חמו, שדרנית גל"צ וגלגל"צ.

זו הייתה השנה של ריבו, כוכב עולה בשמי המוזיקה הישראלית. הוא כבש את הרדיו עם להיטי הענק "לשוב הביתה", "אחת ולתמיד" ו"הנה ימים באים". אלבומו האחרון "שטח אפור" הגיע למעמד אלבום זהב והצטרף בכך לקודמיו שגם הם הגיעו למעמד זה, ובנוסף הוא אף הופיע לראשונה בקיסריה בהופעה שכל הכרטיסים אליה נמכרו שבועיים מראש.

ריבו שיתף פעולה עם שלמה ארצי בלהיט "והאמת", וגם שר בפרויקט של עידן רייכל. הוא ידוע בכתיבתו הייחודית המשלבת ציטוטים ממקורות היהדות: משיר השירים דרך תפילת הנעילה של יום הכיפורים ועד פרשת השבוע. על רקע זה, מרשימה עוד יותר הצלחתו המאחדת בין כל המגזרים. בעריכת המשורר פרופ' סמי שלום שטרית. 

כיתת אמן עם ישי ריבו| צילום דודי חסון

"חרוז מקשת"- פואטיקה אקטיביסטית ואקטיביזם פואטי - יום רביעי, 21.11, בשעה 19:30, מרכז פסגה
אירוע שירה המבקש להיות בעצמו פעולה חברתית של מחאה ושינוי. השיר והמשורר כחולייה נוספת בשרשרת הפעילות החברתית לצדק ושוויון בישראל. האירוע ישלב קריאה של שירה מאת משוררים ומשוררות שהם גם פעילות ופעילים חברתיים מרחבי הארץ, עם מוזיקה מקורית מאת להקת סנסיבלה בשירה ספרדית, מרוקאית וישראלית.  
בהשתתפות המשוררים: שלי דדון, יורם בלומנקרנץ, ריקי כהן בנלולו, אלברט סופר, גיל אליאס.
ליווי מוזיקלי של להקת סנסיבלה: שירה: שרון שחר, גיטרה ספרדית: אלירן יוסף. 

חרוז מקשת - גיל אליאס | צילום יונתן אלק

"שבבית-שלהם-יעשו-מה-שהם-רוצים"- שירה ודראג מהפריפריה הלהטב"ית - יום רביעי, 21.11, בשעה 21:00, הפירמידה במוזיאון
בפעם הראשונה באשדודשירה יוקדש ערב שלם לשירה קווירית על כל מופעיה- כתובה, מושמעת ומומחזת. השירה הזאת תבקש להביא אל הפריפריה הגאוגרפית רעיונות וזהויות מהפריפריה המינית-מגדרית, כי אנחנו מאמינות ומאמינים שקוויריוּת, כמו שירה, לא צריכה להיות פריבילגיה של תל-אביבים, יהודים אשכנזים.
בהשתתפות: שז, חן קלר, אילי אבידן, סמירה סרייה, AnA TachmenT, ג'נט בלאי, חני כבדיאל, Fluid Snow, יעל משעלי. עורכת תוכן: ד"ר שירלי בהר.

"תיקון פואטי: שירה מתחדשת לאור המסורת"- דיאלוג משוררים עכשוויים לאור מסורת ספרד – יום חמישי 22.11, בשעה 20:00, קפה תיאטרון בית יד לבנים
ערב השירה יקראו משוררים עכשוויים משיריהם וינהלו דיאלוג על כתיבת שירה צעירה היום, הלחנתה וזמרתה לאור מסורות השירה העברית בספרד וממשיכותיה עד היום.
בהשתתפות המשוררים: יגל הרוש, הדס פל ירדן, מיטל קרני ברכה, מיכה ביטון. ליווי מוזיקלי: יגל הרוש, מיטל קרני ברכה. 

"עד הלום"- שירה חברתית אשדודית - יום חמישי, 22.11, בשעה 20:30, אודיטוריום מונארט
משוררים אשדודים ואחרים קוראים משיריהם ומספרים על חוויות ילדות בפריפריה, כמעצבות תפיסת עולמם החברתית, בליווי מוזיקה מקורית מקומית ובהנחייתה של המשוררת והעורכת סמדר שרת.
בהשתתפות המשוררים: יותם ראובני, ניסים ברכה, משה אוחיון, דלית בת אדם, יניב קקון. מוזיקה: יניב נחמני, סלבה רודניצקי ומשה אוחיון. בהשתתפות השחקן: דניר ניצן.

סמדר שרת | צילום Marco Zavagno

"אקופואטיקה"- שירה אקולוגית ישראלית  - יום חמישי, 22.11, בשעה 20:30, הפירמידה במוזיאון
שירה ירוקה, או אקו-פואטיקה, היא שירה המדברת בשביל הטבע ולא רק על הטבע - המשורר הירוק, הנושא את קול הטבע ומדגיש ומבליט את יופיו, גם זועק את כאבו ומצבו העגום. האירוע "שירת הטבע" יעסוק במקום של השירה בשיח הסביבתי-חברתי, וישתתפו בו משוררות ומשוררים שישוחחו על תפיסות סביבתיות ומאבקים סביבתיים ויקראו משיריהם.
בהשתתפות המשוררים: סבינה מסג, רון דהן, מאיה ויינברג, הדר מוריץ.
בהנחיית המשורר פרופ' עדי וולפסון ובליווי מוזיקלי של נדב דלומי ויוסי שטרית.

עדי וולפסון |צילום תר וולפסון

"אגדת דשא"- משוררים לאריק איינשטיין מוצ"ש, 24.11, בשעה 21:00, המשכן לאמנויות הבמה
במלאת 5 שנים למותו של גדול זמרי ישראל, אריק איינשטיין, נשיר משיריהם של המשוררים שאריק אהב, נתן אלתרמן, אברהם חלפי, ביאליק, מאיר אריאל, יענק'לה רוטבליט, לאה גולדברג. ערב בו נצא למסע מרגש עם השירים שליוו את דרכו האמנותית של אריק איינשטיין, מלהקות הנח"ל, בצל ירוק, גשר הירקון, החלונות הגבוהים עד שיתופי הפעולה עם היוצרים והמלחינים שלום חנוך, מיקי גבריאלוב, יוני רכטר, שם טוב לוי, יצחק קלפטר ושמוליק קראוס.

אגת דשא מופע הסיום | צילום חן בוקר

'רחוב על שם אריק איינשטיין' - יום ראשון, 18.11, בשעה 18:00, פינת רחוב איינשטיין
רגע לפני ערב פתיחת הפסטיבל, יתקיים טקס שהפך למנהג באשדודשירה: רחוב על שם והפעם ניפגש כולנו ברחוב אריק איינשטיין יחד עם חניכי תנועות הנוער באשדוד ותושבי הרחובות הסמוכים. שלום תשובה ינגן וישיר משיריו של אריק איינשטיין.

שלום תשובה| צילום מעיין תשובה

מחירי הכרטיסים לכל אירוע נעים בין  20-100 ש"ח
להזמנות ולפרטים נוספים לחצו כאן - http://www.ashdodashira.co.il
או בטלפון - 08-9568111

ניהול אמנותי: סמי שלום שיטרית
בפסטיבל ייקחו חלק המשוררים:
עדי קיסר, קציעה עלון, סבינה מסג, ניסים ברכה, מאיה זקס והרוסים, אלקס ריף, תהילה חכימי, ג'נט בלאי, סיגלית בנאי, אבי גטהון, יגל הרוש, משה אוחיון ועוד, והאמנים: עלמה זוהר, ישי ריבו, שלמה יידוב, דני רובס, גלית גיאת, טריפונס, שמעון פרנס, דיאנה גולבי, מתי סרי, סיסטם עאלי, עליזה אביב, נדב דלומי, הפייטן אבי אפנג׳ר, עו״ד דוד גולן ועוד.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה