תלונה במשטרה נגד תאגיד המים "מי אשקלון"עו"ד עדי וייזל, הגיש אתמול את התלונה בטענה שתאגיד המים העירוני, גובה כספים בסדרי גודל שאינם מתקבלים על הדעת. תושבים באשקלון קוראים לבטל את הוראות הקבוע שלהם לתאגיד. גם תביעה ייצוגית נבדקת

תושבי אשקלון שקיבלו בחודש האחרון את חשבונות המים שלהם, קיבלו גם שוק, החשבונות היו על סכומים דמיוניים ולפעמים כפולים מהחודש הקודם. כאשר באו התושבים בטענות לתאגיד המים נאמר להם שישלחו נציד מטעמם לבדוק את מדי המים תמורת סכום של 120 שקלים.
לתושבים שאמרו שהם לא ישלמו את הסכומים האלה נאמר שהם יתבעו וישלמו ריביות והצמדות עד יום התשלום.
עו"ד עדי וייזל מגיש התלונה במשטרה ומארגן התביעה היצוגית "בשבועות האחרונים נשלחו חשבונות המים לעשרות אלפי בתי אב באשקלון .

במאות ואולי אלפי חשבונות גילו התושבים כי הצריכה הפרטית שלהם והן הצריכה המשותפת
( בבתים משותפים ) הוכפלה או שהייתה גבוהה באופן משמעותי מהצריכה השגרתית, ללא שניתן להצביע על אירוע מסויים המצדיק צריכה כה מוגזמת.

בחלק מבתי האב, הגדיל התאגיד ושלח הודעה לצרכנים על כך כי בקריאת המונה האחרונה נמצא כי קיימת צריכה גבוהה של מים ועל הצרכן לבדוק באם קיימת נזילה בביתו.

אזרחים שפנו לתאגיד בטענה כי קריאת המונה גבוהה עד פי 2 ויותר מהצריכה השגרתית שלהם, נשלחו להביא אישור משרברב לפיה לא קיימת נזילה בביתם ( אישור הכרוך בעלות של מאות שקלים) וכן נדרשו לשלם 120 ₪ עבור בדיקת תקינות השעון שתעשה בחברה מטעם התאגיד ולא מאפשרים לצרכן לבצע בדיקה במכון ניטרלי, תשלום שלא יוחזר במידה ויימצא כי השעון תקין.

אין ספק כי צריכה חריגה באלפי בתי אב באותה תקופה מסוימת מעוררת תהייה ולא ברור הכיצד לא מצא לנכון התאגיד לבדוק את עצמו טרם שליחת החשבונות ללקוחות.

לאור דרישת התאגיד לקבלת תשלומי יתר וגביית סכום גבוה שלא כדין, הוגשה על ידי תלונה במשטרת אשקלון, אזרחים הרואים עצמם כנפגעי תאגיד מי אשקלון מוזמנים לפנות למשרדו של עו"ד וייזל עדי 08-6714896".

עיריית אשקלון כבר הודיעה שהיא פועלת בכל המישורים כדי לסגור את תאגיד המים ואף פנתה האנרגיה והתשתיות, סילבן שלום, בדרישה לבטל את תאגיד המים באשקלון.
ראש העיר, איתמר שמעוני, הודיע כבר שהוא יפעל במלוא המרץ לחיסול תאגיד המים בעיר.
תגובת התאגיד "אלה חשבונות עבור 75 ימים שכן היו חגים באמצע החודשים המדוברים".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה