רוצה להתגרש ללא סיבה ? שלם 190 אלף שקליםגבר תושב אשקלון שפנה לבית הדין הרבני בתביעה להתגרש מאשתו נענה כי אין עילה מוצדקת לגט. לבסוף בכדי לתת את הגט המיוחל, הוא נאלץ לפצות את האישה ב -190 אלף שקלים. את האישה ייצג עורך הדין נתנאל מויאל

 אחוזי הגרושים הגבוהים יוצרים את הרושם שכמעט ואין דבר קל יותר מלהתגרש. אלא שהסיפור הבא ממחיש כי לעיתים גם להתגרש זה לא ממש קל. כך למד על בשרו גבר תושב אשקלון שהחליט לעזוב את אשתו ולפתוח דף חדש. הגבר פנה לבית הדין הרבני בתביעה לחייב את אשתו בגט אלא ששם לתדהמתו נאמר לו כי "אין עילה מוצדקת למתן גט" לאור העבודה כי האישה מעוניינת להמשיך ולחיות יחד. בנוסף, ניתנה החלטה כי על הגבר להמשיך ולדאוג לקורת גג לאשתו כל עוד הם נשואים. במספר דיונים שהיו בבית הדין לא הצליח הבעל לשכנע את דייני בית הדין מדוע  יש לחייב את האישה לקבלת הגט. הבעל ההמום המשיך אכן  לחיות בבית, אך על פי העדויות מרר את חייה של אשתו - אותה ייצג עורך הדין נתנאל מויאל - ואף התנהג כלפיה באלימות . לבסוף עזב האיש את הבית יחד עם ילדיהם המשותפים, ועבר לגור עמם בשכירות. באותה העת האישה נותרה לגור לבדה בביתם, שעל פי דין שייך לאותו בעל – שרכש אותו מכספו הבלעדי  לפני שבאו בברית הנישואים. אלא שלמרות הצעד החד צדדי של בעלה, האישה המשיכה לטעון כי היא מעוניינת בזוגיות, מה שכמובן לא היה כך מצדו של הבעל.

לאחר שבית הדין הרבני  השתכנע בכנות דבריה של האישה על רצונה האמתי בשלום בית , הוצא  צו מיוחד למדור הנקרא "מדור ספציפי", המורה על כך שהאישה תמשיך להתגורר בדירת המגורים של הבעל עד לפתרון המחלוקות ביניהם. באותו שלב הבין הבעל כי עליו לשנות גישה, הוא פנה שוב לבית הדין , אז הוצע לו כי יפצה את אשתו בגין רצונו לפרק את המשפחה. במקביל שכנעו הדיינים יחד עם בא כוחה עו"ד מויאל את האישה כי אין מקום להתעקשות על המשך הנישואים בנסיבות העניין. לבסוף הוחלט כי האישה תפוצה ב -190 אלף שקלים, בתמורה לסיום כל המחלוקות ביניהם.

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה